Suvevaheaeg on täies hoos ja Kohtla-Järve Spordiklubi Aktiiv ujujatel igavlemiseks aega pole: järjestikused sõidud võistlustele, laagritesse.

Koolivaheaja päris esimestel päevadel, 15.-17. juunil, peeti Tartus juunioride ja noorte vanuseklasside sportlaste Eesti meistrivõistlused ujumises. Võistlustel osales 30 Eesti spordiklubi, kokku 380 ujujat.

Noorsportlastest võitis neli medalit Kohtla-Järve Spordiklubi Aktiiv kasvandik Veronika Chistyakova – kulla 400 meetri kompleksis (5.19,20), hõbeda 200 meetri delfiinis (2.41,84) ja 200 meetri kompleksis (2.31,38), samuti pronksmedali 100 m delfiinis (1:09,50).

Meistrivõistluste finaalis näitasid häid tulemusi veel Semjon Kvitkovski (4. ja 6. koht), Jegor Žigadlo (5. koht), Amalia Krivorukova (5., 7., 7. koht), Viktoria Zolotova (8. koht).

20. juunil läksid Kohtla-Järve Spordiklubi Aktiiv esindajad Keila, kus toimus noorte ujumise Noortesarja kolmas etapp, millest võttis osa üle 350 ujuja 25 Eesti klubist.

50 m vabaltujumises võitis hõbemedali Danny Sikk. Maria Medvedeva ja Kristjan Lembinen võitsid 100 m vabaltujumises pronksmedali. 200 meetri distantsil kompleksis saavutas Maria Medvedeva neljanda koha. Makar Jevstifejev oli 100 m vabaltujumise esiviisikus.

Juuni lõppetapiks oli sõit Poola noorte Spordifestivalile, kus Aktiivi esindas 18 sportlast. Nad võitsid 34 medalit, millest 11 olid kuldsed. Enim kuldmedaleid võitsid Danny Sikk (3), Maria Medvedeva (3) ja Anastassia Chistyakova (3). 15 hõbe- ja 8 pronksmedaliga täienes ka klubi medalikogu. Võistluste tulemuste järgi saavutas Aktiiv meeskondlikus arvestuses esikoha ja sai karika omanikuks.

Juulis sõitsid klubi 56 noort õpilast Veski spordilaagrisse Otepääl. 19. juulini kestva kümnepäevase vahetuse jooksul taastavad noored jõudu ühendades puhkuse jõutreeningu ja mängudega vabas õhus. Augustis jätkavad sportlased usinat ettevalmistust uueks hooajaks ja võistlusteks, mis algavad sügise tulekuga. Suve teisel poolel ootab klubi Aktiiv veel üks märgiline sündmus: Jannes Niine ja Sofia Krivorukova osalevad Hiinas 28. juulist 9. augustini peetaval Universiaadil.