gise viimasel laupäeval kujunes Peipsi ääres asuv Mustvee linn Eesti eri linnade sportlaste mbekeskuseks. 30. novembril peeti linna spordikeskuses Eesti ITF taekwondo meistrivõistlused, mis meelitasid maalilisse paika sportlasi Tallinnast, Maardust, rnust, Paldiskist, Kohtla-rvelt, hvist, Sillamäelt ja Narvast. Võistlustel osalesid ka Mustvee sportlased.

Spordiklubi Tekken korraldatud meistrivõistlused toimusid Mustvee spordikompleksis. Mustvee spordikompleksi saal osutus meistrivõistluste läbiviimiseks ideaalseks kohaks: siia mahtusid nii pealtvaatajad kui ka osalejad ning võistlused ise peeti korraga kolmel doyangil. Terve päeva valitses saalis spordipeo atmosfäär. Meistrivõistluste kavas oli neli distsipliini: põhitehnika (tul), sparring, spetsiaalne hüppetehnika ja jõulöögid.

Ida-Virumaad esindasid kaks klubi – Tekken ja Kwon. Meistrivõistluste lõppedes võitsid Mustvees treenivad Tekkeni klubi õpilased erinevate väärtusega medaleid. Edukaim esineja oli Svjatoslav Šutak, kes sai ühe hõbe- ja ühe pronksmedali. Kaks pronksmedalit võitis Mark Glubakov, ühe pronksmedali Vira Bondarenko. Kohtla-Järve klubi sportlastest näitasid parimaid tulemusi hõbemedalid võitnud Maksim Boltov, Daniel Indus ja Mihhail Ivanovski. Võistluste pronksmedalile tulid Matvei Mikelson ja Nikita Varfolomejev.

Sillamäel, Narvas, Jõhvis, Kohtla-Järvel ja Mäetagusel tegutsev klubi Kwon oli esindatud 34 sportlasega, kellest paljud tulid võistluste võitjateks. Kokku võitsid klubi õpilased 22 medalit. Timofei Rogatšjov sai sparringus pronksmedali. Timofei Kazakevitš sai põhitehnika eest pronksi ja sparringu eest hõbeda. Jegor Šugan ja Alina Bõstrova said kumbki kaks medalit: pronksi sparringu ja hõbeda põhitehnika eest. Markell Petrov võitis pronksmedali põhitehnikas ja hõbemedali sparringus. Sander-Daniel Vildak ja Anton Hvalõnski saavutasid sparringus teise koha. Mihhail Dervenjov võitis põhitehnikas pronksi ja kulla sparringus. Spetsiaalses hüppetehnikas saavutas Anneli Kudrjavtseva kolmanda koha. Anna Ananjeva sai kulla sparringus ja pronksi põhitehnika eest. Kuldmedali said sparringu eest Inga Aleksandrova, Nikita Medvedev, Mark Kuzenin ja Uljana Porfejevets. Uljana sai ka kõrgeima autasu põhitehnika eest ja tunnistati parimaks sportlaseks 12-13-aastaste osalejate seas.

Klubi Kwon Narva sportlastest näitasid parimaid tulemusi Ksenia Aleksejeva (sparringu ja tulli esikoht), Artjom Žuravljov (sparringu esikoht) ja Uljana Šarašenidze, kes võitis põhitehnikas kulla ja sparringus hõbeda. Aleksandra Peussa ja Matvei Ovdeitšuk said hõbemedali kahel alal – sparringus ja tul’is. Ksenia Tsjupa ja Aleksandr Sein said põhitehnika eest pronksmedalid. Ksenia võitis ka sparringu hõbeda ja Aleksandr pronksi. Vladislav Bohan ja Egor Gerasimov tulid sparringus pronksmedalile. Jõhvi klubi sportlased Mark Persidski ja Anna Dragovitš saavutasid sparringus kolmanda koha ja näitasid head põhitehnikat. Bogdan Merežko võitis tulis pronksmedali. Karina Kriisk võitis sparringus pronksi ja põhitehnikas hõbeda. Aleksandra Svetlitšnaja võitis kulla spetsiaalse hüppetehnika eest ning sparringus näitas kolmandat tulemust. Laura Alasoo tuli kuldmedalile tullis ja hõbedale sparringus. Mäetaguselt pärit Ivan Kisseljov sai sparringu eest hõbeda ning Vadim Bõkovski Kohtla-Järvelt võitis kaks kuldmedalit – põhitehnika ja sparringu eest.

Ida-Virumaa klubide tulemusi kommenteerisid nende juhid ja treenerid – Maksim Dmitrijev (Tekken) ja Nikolay Grinin (Kwon). Nädalaleht Panorama palvel võtsid nad kokku lõppeva aasta tulemused.

Maksim Dmitrijev: “Sel aastal pidi meie klubi esimest korda võistlusi korraldama. See ei olnud lihtne, sest me ei teadnud, kuidas seda paremini teha, aga ma arvan, et meil oli tore taekwondo võistlus. Suurt tuge pakkusid meile Eesti Taekwondo Liit, SDparty, Mustvee vald, Jõgevamaa Spordiliit Kalju ja Noorus Spa Hotell, võimaldades parimatele sportlastele auhinnad. Tänu nende abile ja meie usinusele sai üritus läbi viidud kõrgel tasemel ning kõik osalejad ja pealtvaatajad jäid rahule. Seda tõendavad arvukad positiivsed arvustused sotsiaalvõrgustikes.

– Maksim, mis oli isiklikult teile kõige raskem?

– Organisatsiooniline tegevus tõmbas tähelepanu treeneritöölt kõrvale ja see oli peamine puudus. Võistlustel ei saanud ma alati oma sportlastega koos olla, et õigeaegselt nõu anda või sparringus ja põhitehnikas vigu parandada. Meie klubist esines üheksa inimest, kellest neli esindasid Mustveed, mis pani lisavastutuse, kuna nad esinesid kodus. Viis osalejat oli Kohtla-Järvelt.

– Kas teie ootused õpilastele täitusid?

– Jah, need olid õigustatud. Svjatoslav Šutak võitis sparringus hõbeda ja põhitehnikas pronksi. Maksim Boltov sai sparringus hõbeda, kullast jäi veidi puudu. Daniel Indus osales doyangil esimest korda ja sai sparringu eest hõbemedali. Põhitehnika eest võitis hõbeda Mihhail Ivanovski. Mark Glubakov võitis kaks pronksmedalit – sparringu ja põhitehnika eest. Vira Bondarenko sai sparringus pronksi. Matvei Mikelson sai pronksmedalivõitjaks ühes suurimas kaalukategoorias, milles ta oli kõige kergem, mistõttu pidi ta kõvasti pingutama. Nikita Varfolomejev võitis ka sparringu pronksmedali.

– Milline oli see aasta Tekkeni klubi jaoks?

– Võistlesime edukalt kodu- ja välismaistel võistlustel. Võitsime EM-il pronksi. Mida rohkem meie sportlasi võistlustel osaleb, seda rohkem kogemusi nad omandavad, mis lõpuks viib medalite ja tiitliteni. Sel aastal alustasime võistlemist ka kikkpoksi võistlustel light contact ja kick light kategoorias, mis oli heaks täienduseks meie taekwondo etteastele. Loodan, et järgmisel aastal võidame veelgi rohkem medaleid nii kohalikelt kui rahvusvahelistelt võistlustelt, – ütles Maksim Dmitrijev.

Nikolai Grinin: „Meie sportlaste võistlustel osalemise eesmärk ületab medalite soovi. See on progressiivne liikumine, mis aitab arendada võistleja oskusi, tugevdada sidet sportlase ja treeneri vahel, omandada uusi elemente ja mis kõige tähtsam – saada hindamatuid kogemusi. See noorte areenil omandatud kogemus on aluseks edukatele esinemistele täiskasvanute kategoorias. Profisportlase treenimine on ju igapäevatöö, tehnika, psühholoogia ja võistlustel esinemise kallal töötamine. Ja kuigi medalid on olulised, pole need meie jaoks eesmärk omaette. Aga kogemusi ja auhindu on meil tõesti palju”, – nendib klubi Kwon juht.

Nikolai sõnul on lõppenud aasta kujunenud klubi jaoks märgiliseks aastaks, mis hakkas arendama uut suunda – kickboxing. “Kuigi meie sportlased proovivad end sellel spordialal alles teist aastat, oleme juba osalenud poksi Eesti meistrivõistlustel, kus Inga Aleksandrova näitas suurepärast tulemust, esines Riias kikkpoksi turniiril ja läks seejärel 2024. aastal EMile Kreekas. Meie võistkonda esindasid Maksim Juhkam, Inga Aleksandrova, treener Igor Aleksandrov ja operaator Dmitri Menjailov. Sellel meistrivõistlustel võitis Inga Aleksandrova pronksmedali ja sai Euroopa meistrivõistluste auhinnavõitjaks. See pole mitte ainult klubi suur saavutus, vaid ka lähtepunkt kikkpoksi edasisele arengule meil”.

Lisaks spordi arendamisele tegeleb klubi Kwoni taekwondo populariseerimisega läbi filmikunsti. Sel aastal alustas klubi uut traditsiooni – suurimatest võistlustest dokumentaalfilmide tootmist oma sportlaste osavõtul. Esimese filmi esilinastus toimus Sillamäe kultuurikeskuse saalis. Seda loomingulist ettevõtmist plaanib klubi järgmisel aastal jätkata.

Kõigist raskustest ja katsumustest hoolimata püüavad Ida-Virumaa klubid vaadata tulevikku optimistlikult, seada jätkuvalt ambitsioonikaid eesmärke ja töötada nende saavutamiseks, kasvatades noori sportlasi, kes on juba praegu mitte ainult meie piirkonna, vaid kogu riigi uhkuseks.

Ilja Telnov

Foto erakogust

Reklaam