Lätis lõppesid rahvusvahelised sportaeroobika võistlused “Klaipeda Open 2024”, millest võtsid osa sportlased Suurbritanniast, Rootsist, Ukrainast, Lätist ja Eestist. Eestit esindasid turniiril kaks võistkonda: Jõhvi Spordikooli ja klubi Fööniks võimlejad Kohtla-Järvelt. 28. novembrist 1. detsembrini toimunud turniiri tulemusena võitsid Eesti sportlased suurel hulgal erineva väärtusega medaleid.

“Klaipeda Open” võistlus on juba ammu saanud traditsiooniliseks, meelitades igal aastal kohale maailmatasemel sportlasi. Turniir toimub Baltimaade Linnade Liidu egiidi all ja muutub iga aastaga aina populaarsemaks. Paljude osalejate jaoks pole see ainult ettevalmistusetapp, vaid ka oluline sündmus, kus saab näha Euroopa ja maailmameistrivõistlustel esinevaid võimlejaid. “Klaipeda Open” on pealtvaatajatele suurepärane võimalus tutvuda sportaeroobikaga ja nautida erinevate riikide parimate sportlaste etteasteid.

Klubi Fööniks saatis treenerite Anastasia Ippolitova ja Marina Krugliku juhendamisel turniirile 36 osalejat. Jõhvi Spordikooli esindas seitse sportlast treener Tatjana Tulskaja juhtimisel.

Kolme päeva jooksul võisteldi Didžioji spordiareenil finaali pääsemise ja seejärel poodiumikohtade pärast. „Võitlus oli pingeline”, – kommenteerib klubi Fööniks treener Anastasia Ippolitova. „Meie sportlased napsasid sõna otseses mõttes vastaste käest auhindu. Tore oli näha, kuidas nad kogu tahte rusikasse koondasid ja treeneri ülesandeid täitsid, tõestades, et nad on parimad”.

– See pole esimene kord, kui esinete naabrite territooriumil. Kas meeskonnavaimu on kodust kaugel raske säilitada?

– Võõral väljakul esinemine on alati nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt raskem. Tee väsitab, alati ei õnnestu piisavalt magada, kuid isegi väikese arvu fännidega tunned suurt toetust. Seda tunnetavad võimlejad ja treenerid ning selle eest tahan tänada sportlaste vanemaid, kes kõigist raskustest hoolimata said teise riiki reisida ja meid aitasid, – ütles Anastasia Ippolitova.

Võistluste tulemusena võitis 12-14-aastaste kategoorias 83 võistleja seas pronksi Milana Kolomõtseva. Kategoorias Üksikvõistlejad saavutas 15-17-aastaste seas esikoha Egor Klimenkov. Kategoorias Segapaarid sai Egor Dana Mitrovskajaga parimaks ka 15-17-aastaste osalejate seas. Teine paar – Arina Morozova ja Daniil Vlassov – võitis kulla vanusekategoorias 12-14 aastat. Kategoorias Kolmikud võitis klubi Fööniks kaks hõbemedalit: nooremate osalejate seas (6-8-aastased) – Sandra Kohver, Olivia Kaširova ja Maia Parts ning 12-14-aastaste kategoorias Victoria Primak, Darja Tsoi ja Milana Kolomõtseva.

9-11-aastaste Rühmade seas saavutasid teise koha Aleksia Ivanova, Uljana Loginova, Amelia Semernja, Alissia Zaprudskaja ja Vasilina Kuznetsova. 12-14-aastaste arvestuses sai veel hõbeda rühm Victoria Primak, Darja Tsoi, Alisa Karimova, Arina Morozova ja Milana Kolomõtseva. Kategoorias Aeroobne tantsuline võimlemine saavutas klubi Fööniks kaks kolmandat kohta: 9-11-aastaste osalejate seas paistsid silma Emily Kolkina, Viktoria Djadeva, Leisan Šahbazova, Vasilina Kuznetsova, Uljana Loginova, Alissia Zaprudskaja, Ksenia Boetskaja ja Amelia Semernja; 12-14-aastaste seas Darja Tsoi, Milana Kolomõtseva, Alisa Karimova, Emilia Loginova, Sofja Zolotaja, Angelina Polevikova, Nikol Soon ja Victoria Primak.

Jõhvi Spordikooli esindas seitse võimlejat. Kategoorias Segapaarid saavutasid 12-14-aastaste arvestuses Oleg Goiko ja Milana Khailo kolmanda koha. Treener Tatjana Tulskaja oli oma õpilaste tulemustega rahul: „Vaatamata asjaolule, et ülejäänud viis inimest auhindu ei võtnud, pean reisi edukaks, kuna peaaegu kõik parandasid oma isiklikke tulemusi. Paljude jaoks oli see esimene rahvusvaheline kogemus ja see oli väga oluline. Sellised väljasõidud võimaldavad hinnata teiste võimlejate treenituse taset ja paremini toime tulla ärevusega võistlustel”.

– Kui sageli õnnestub teil osaleda rahvusvahelistel võistlustel ja ka Klaipeda Openil?

– Olen lapsi Klaipedasse võistlustele viinud 15 aastat ja see aasta polnud erand. Kuid on oluline märkida, et välismaal esinemise võimalus pole mitte ainult treenerite ja sportlaste, vaid ka vanemate teene. Suurem osa kulutustest langeb nende õlule ja selle eest täname neid väga, – märkis Tatjana Tulskaja.

Võistlused peeti sportaeroobikas kehtivate reeglite järgi, kuid 2025. aastal algab uus sporditsükkel ning sportlasi, treenereid ja kohtunikke ootavad ees mitmed reeglite muudatused. Uued nõuded puudutavad liikumise ja kostüümide hindamist. Neid uuendusi viiakse sisse olümpiatsükli raames iga nelja aasta tagant ja need ei hõlma ainult sportaeroobikat, vaid ka iluvõimlemist. Ettevalmistused uuteks reegliteks algasid sügisel: Bukarestis koolitati Eesti treenereid.

Ilja Telnov

Foto erakogust

Reklaam