03.08.2021 kell 17:00 toimub Kohtla-Järve Linnavalitsuse hoones aadressil Keskallee 19 Kohtla-Järvel.KredExi infopäev. Kohtla-Järve Linnavalitsus kutsub linna korteriühistute esindajaid ja elanikke võtma osa infotunnist teemal  “Kortermajade renoveerimine KredExi abiga”. Infotund korraldatakse koostöös SA-ga KredEx. Seminarikeeled on eesti ja vene keel. Osalemine on tasuta.

KredExi infopäeva eesmärk on tõsta Ida-Virumaa regiooni elanike teadlikust KredExi elutaseme toetuste kohta ning tutvustada, kust siin Ida-Viru kandis abi saaks. Need KÜ-d, mis kõige rohkem hetkel abi vajavad saavad paluda koolituste, seminare, ürituste vms korraldamist.

Ettekandjateks on Ida-Viru Ettevõtluskeskuse (IVEK) ja KredExi esindajad.

Ida-Viru Ettevõtluskeskus alustas korteriühistute nõustamisega juba selle aasta maikuus. Korteriühistutel on võimalik küsida Ida-Viru Ettevõtluskeskusest (IVEK) tasuta nõu KredExi toetuste, laenude ja käenduste kohta. Konsultatsiooni käigus saab teavet ühistule sobivate teenuste tingimuste, vajalike dokumentide ja ajakava kohta, samuti aitab arenduskeskuse konsultant vajadusel taotlusi täita ja esitada. 

„Viimastel aastatel on ühistute vajadused ja ka võimalused korterelamute renoveerimiseks oluliselt kasvanud. Ida-Virumaa piirkonnas on viiel aastal toetust saanud paarkümmend korterelamut, kuid huvi nii seniste kui uute teenuste kasutamiseks on kordades suurem,” lausus KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu. 

Ida-Viru Ettevõtluskeskuse juhatuse liikme Pille Sööti sõnul kinnitab ka klientide tagasiside ja senine kogemus, et vajadus nõu ja abi järele on olemas. „Oleme koostöös KredExiga hinnanud, et kokku vajab Ida-Virumaal lähikümnenditel kordategemist veel vähemalt paar tuhat hoonet, seega vajadus lisateabe, materjalide ja taotlemise nõustamise järele on kasvav. Meil on pikaaegne kogemus ettevõtlusmeetmete nõustamisel ning tunneme ka piirkonna probleeme ja võimalusi, mis on suureks eeliseks teadlikkuse kasvatamiseks ühistute seas,” lisas arenduskeskuse juht.

KredEx pakub korteriühistutele erinevaid teenuseid – renoveerimislaenu, käendust ja rekonstrueerimistoetust. Arenduskeskusest saab küsida konsultatsiooni nii teenuste tingimuste ja sobivuse kohta, taotluste nõuete, ajakava ja vajalike tähtaegade kohta. Vajadusel pakuvad konsultandid abi ka taotluse täitmisel ja esitamisel ning vajalike dokumentide kokkupanekul. 

„Arenduskeskused seisavad selle eest, et piirkonna elamis- ja töötingimused, keskkond ning heaolu paraneks. Seega on korterelamute kordategemine ja renoveerimine meie kõigi huvides. See toob otsese kasu majaelanikele kulude kokkuhoiu ja mõnusa sisekliima näol, kuid kaudselt mõjutab see kogu piirkonda kaasaegsema elukeskkonna näol,” lisas Sööt. 

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul ühendust võtta Ida-Virumaa ettevõtluskeskusega, kontaktid on kättesaadavad siit: https://ivek.ee/teenused/korteriuhistutele/

Registreeriminne Kohtla-Järve infopäevale aadressil https://forms.gle/y6RMX6YFgbWwr9J47 või e-posti teel tatjana.amerhanova@kjlv.ee

Panorama

Reklaam