Pühapaika Pauliku külas püüavad Jõhvi võimud „rada sisse tallata“ juba ammu, kuid rahvalikuks on seda rada esialgu raske nimetada. Pauliku Tammiku hiietammi meenutavad valla ametnikud harva ja peab ütlema, et mitte alati õnnestunult.

Sellel aastal, nagu eelmiselgi aastal, korraldati Tammiku hiies Pööripäevale pühendatud kontsert. 23.septembril kutsuti siia kohalik rahvatantsurühm, pillimehed Kiviõlist ja tuntud vokaalansambel Pärnust. Pealtvaataja aga kas unustati või ta ei soovinud ise üritusele tulla. Öelda, et rahvast üldse polnud, on samuti vale. Rahvast tuli, aga õigemini öeldes sõitis kohale, sest jalgsi on kohale jõuda väga raske. Umbes neljakümnest üritusel osalejast olid pooled artistid, esinejad ja korraldajad. Lihtne arvutada: kui ürituse eelarve oli 5000 eurot, siis igale üritusest osalejale, mitte esinejale, kulutati 250 eurot. Võrdluseks, Saksamaa maailmakuulsa ansambli kontserdil Tallinnas kulus huvilistel ühele piletile 2,5 korda vähem raha.

Kell kuus õhtul on väga hea aeg kontserdi läbiviimiseks, tööpäeva lõpp, lavatehnika töötab hämaruses hästi. Kuid sügisel, kui termomeeter väljas ei näita toatemperatuuri, kutsuda loodusesse külalisi pole just kõige parem lahendus. Hiis asub mäe jalamil ja pärast päikeseloojangut kandub külmalaine inimesteni mõnede minutite jooksul. Tekivadki küsimused, miks mitte suvel, kui täna, siis miks mitte linnas kus on muusikaväljak?

Kontsert oli suurepärane, ainsaks miinuseks oli publiku vähesus. Hea idee, mille autoriteks olid kolm aastat tagasi «Jõhvi – Meie Kodu» fraktsiooni liikmed, osutus Kuldse kontserdi korraldamisel mõttetuks raha raiskamiseks. Aga mõte oli rajada siia kõnnitee pinkidega ekskursioonide ja puhkuse tarbeks ilusas vaikses hiies. Vaevalt, et need ekskursioonid ja puhkus tänasel päeval toimima hakkavad, sest rohtu niidetakse siin nii harva. Veel kolm päeva tagasi oli siin täiskasvanud inimese kõrgune rohi, mis enne kontserti küll ära niideti.

Tammiku püha hiie äärde paigaldatud teabestendil on kirjutatud: „Hiiepuude juures toimusid pidustused, neilt küsiti nõu, vannuti truudust, raviti ennast, mõisteti kohut, toodi jumalatele ja lahkunud esivanematele annetusi». Üritusi korraldada Jõhvi juhtkond oskab, aga küsida nõu kuidas seda paremini teha, ei õnnestu…

Aleksandr Šteinert

Autori foto

Reklaam