Pole suur saladus, et Maris Toomeli juhtimisel on Jõhvi teede ja tänavate talvejärgne koristus tekitanud paraja segaduse. Jõhvi lapsed näitasid head eeskuju, kuidas peaks kevadine suurkoristus käima. Lapsed said aru, et talvest kevadele ülemineku ajal vallavõimudele pole mingit lootust. Noored võtsid ohjad oma kätte ja korrastasid oma jõududega skeitpargi.

Noored otsustasid, et pole mingit mõtet kirjutada vallavalitsusele palvekirju või pöörduda mõttetute üleskutsetega rahvasaadikute poole. Nad leidsid, et pole vajadust selgitada, kes valla uutest lepingupartneritest peaks kevadkoristusega tegelema. Noored võtsid ise labidad ja muu inventari ja asusid tööle. Pealegi on skeitpark noorte lemmik meelelahutuspaik. Nüüd on taas võimalik seal vaba aega veeta. Vallavalitsus võib nüüd rahulikult oma asju ajada, skeitpark on imelisel kombel korras. Ei mingeid rahalisi kulutusi, aga plusse võib enda arvele kuhjaga lisada. Vaata, et ka preemiatasu võib endale laste töö eest määrata. Kõik klapib võimude otsusega määrata hea töö ja suurte saavutuste eest erinevaid hüvitisi. Siin pole üldse mingit tähtsust, et Maris Toomeli panust laste initsiatiivile üldse ei olnud. Tähtis on, et Jõhvi inimesed näevad positiivset tulemust. Nüüd võib hüvitise endale välja kirjutada!

Linnas on puhtuse ja korra tagamiseks mitmesse kohta paigaldatud prügikastid. Vallavanem Maris Toomel ei ole vist kursis, et need vajavad regulaarset tühjendamist. See töö vajab korraldamist ja vastavat kontrolli. Vallasiseses linnas Jõhvis ja eriti selle bussipeatustes, parkides, vabaajaaladel, promenaadil ja linna keskuses näeme, et viimati tühjendati prügikaste päev enne 24. veebruari – päeval, mil lõpetati haldusettevõttega lepingulised suhted. Nüüd, uue korra järgi on hooldustööd jaotatud mitme firma vahel, kusjuures uute tegijate valik on tehtud vastavalt lojaalsusele vallavõimude suhtes. Kahjuks tekitas uus kord aga sellise olukorra, mida nüüd tänavatel näeme: täieliku kaose ja korralageduse. Mitte keegi vallajuhtidest ei tea, milline firma konkreetsete linnaosade eest vastutab. Pole selge, kelle poole pöörduda ja kes teostab järelevalvet. Enne oli asi lihtne ja selge – üks haldusfirma, üks vastutaja, üks infotelefon.

Maris Toomel ei suutnud anda korrektseid ja selgeid vastuseid vastavale arupärimisele, ta lihtsalt põgenes kõnepuldist. Siinkohal on õige hetk tuletada vallavanemale ja vallaelanikele meelde, et vallajuhi töö ei seisne ainult lindilõikamise tseremooniatel osalemises. Ehk tasub lastest eeskuju võtta ja endal mõne konkreetse koha koristusel käed külge panna? Pealegi on vallavanemale antud piiramatuks kasutamiseks ametiauto – sellega võiks kevadprahi kenasti Uikalasse toimetada!

Andrei Ilnitski

Reklaam