SA IdaViru Ettevõtluskeskus teatab, et on selgunud maakonna 2020. aasta tegusad kodanikud ja parimaid kodanikuühendused. Tunnustusi jagati viies kategoorias.

Aasta Kodanikuühenduseks valiti MTÜ Iga Elu – vabatahtlike ühing organisatsioon, kes otsib metsa eksinud või kadunud inimesi. 2020. aastal osalesid Iga Elu liikmed 10 otsingul: 7 otsingul Ida-Virumaal ja 3 väljaspool. Sel aastal päästsid Iga Elu vabatahtlikud elu kuuel inimesel. Ühing teeb kadunud inimeste otsingul koostööd ka Eesti Politseiga ning Siseministeerium autasustas 2019. aastal MTÜ Iga Elu tänukirjaga.

Lisaks Aasta Parimale Kodanikuühendusele selgusid võitjad veel järgmistes kategooriates:

– Ida-Viru Aasta Parim KOP Rakendaja 2020 –  MTÜ Maadaam.

– Ida-Viru Aasta Eurorahade Rakendaja 2020 – SA Iisaku Kihelkonna Muuseum

– Ida-Viru Aasta Tegusaim Kodanik 2020 – Ksenia Klotškova.

– Ida-Viru Aasta Ettevõtlik Õpilane 2020 – Melani Lindeberg.

Konkursi žürii otsusega anti 2020. aastal eripreemia Ellen Voronovale väljapaistva tegevuse eest Eesti Parkinsoni Liidu Narva Parkinsoni haiguse seltsi kauaaegse juhtimise eest.

 Sel aastal said kõik laureaadid tunnustatud täiesti teist moodi, sest traditsiooniks saanud tunnustusüritust ei korraldatud. Konkursi eestvedajad külastasid nädala jooksul kõiki laureaate oma kodukohas ning andsid välja teenitud tunnustuse üle värskes õhus.

Konkursi Ida-Virumaa ühenduste tunnustamiseks kuulutasid ühiselt välja Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ettevõtlik Kool, Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fond, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Kohaliku Omaalgatuse Programm ja Europe Direct`i Narva teabekeskus.

Konkursi eesmärk oli esile tõsta ja tunnustada neid, kelle teod muudavad meie kodukohta paremaks, kogukonda ühtsemaks ning kodanikuühiskonda tugevamaks.

Larissa Kaljurand

Reklaam