Rahandusministeerium ja Riigi Tugiteenuste Keskus (RTK) toetavad kaheksat projekti, mille eesmärk on elavdada ja mitmekesistada Ida-Virumaa ettevõtlust. Kokku saavad idavirulased oma ideede elluviimiseks riigilt tuge ligi 736 000 euro eest.

Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul aitavad tänavused projektid kaasa maakonna rohe- ja digipöördele ning soodustavad igakülgset ettevõtluse arengut. „Ettevõtlus Ida-Virumaal on saanud tõelise hoo sisse ja pakub mitmekesiseid koolitusvõimalusi – näiteks kutsutakse ellu programmid noortele ning naistele ettevõtluse ja digioskuste arendamiseks,“ tõi Aab välja.

Kokku esitati RTK-le 15 projektitaotlust, millest hindamisele jõudis 12 taotlust ja rahastada otsustati kaheksat projekti. Rahastusotsuse saanud taotluste seas on mitmeid loomemajanduse ja iduettevõtluse edendamise projekti. Kõige suurema toetuse – ligi 177 000 eurot – sai SA Tallinna Teaduspark Tehnopol Ida-Virumaale ettevõtluse arenguprogrammi loomiseks. Programm annab idavirulastele vajalikke teadmisi ja oskusi iduettevõtlusega tegelemiseks.

RTK projektikoordinaatori Siret Soonseina sõnul läheb taotlusvooru tulemusel elu Ida-Virumaal järjest põnevamaks. „Ida-Virumaal hakkab toimuma huvitavaid asju, mida on hea meel rahastada. Näiteks hakkab MTÜ Arvutispordi Liit õpetama noortele ettevõtlikkust ja loovust e-spordi ja mängutööstuse abil. Samuti soovib MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival Ida-Virumaal koolitada välja erinevaid spetsialiste filmitööstusele,“ tõi Soonsein näiteid rahastatud projektidest.

Ida-Viru maakonna ettevõtluse ja inimeste tööalaste oskuste mitmekesistamise toetust rahastatakse rahandusministeerumi Ida-Virumaa programmist. Taotlusi sai esitada 31. maini.

Toetuse saajad, tegevuse sisu ja toetuse summa:

– MTÜ Pimedate Ööde Filmifestival,  PÖFF Creative Gate programm Ida-Virumaale – 112 743, 68.

– SA Ida-Virumaa Tööstusalade Arendus, Green-tech ja Clean-tech partnervõrgustiku väljaarendamine ning valdkonna välisettevõtete kaasamine Ida-Virumaa rohepöördesse – 66 082,50.

– MTÜ EESTI ARVUTISPORDI LIIT,  Ida-Viru noorte ettevõtlikkuse suurendamine e-spordi kaudu – 43 067,63.

– SA Tallinna Teaduspark TEHNOPOL, Tehnopoli startup ettevõtluse Ida-Virumaa arenguprogramm – 176 670,00.

– MTÜ Eesti Keelepööre,  Ida-Viru maakonna naiste tööalaste oskuste mitmekesistamine mitteformaalse koolitusprogrammi toel – 42 403,50.

– SA Noored teaduses ja ettevõtluses, DigiViru,  Naiste digipädevuse, ettevõtluse ning kaugtöö edendamine Ida-Virumaal – 147 150,00

– SA Ida-Viru Ettevõtluskeskus, Ida-Viru loomeklastri käivitamine – 85 029,75.

– SA Narva Loomeinkubaator, Õiglane karjääriüleminek – alternatiivsed karjäärivõimalused Ida-Virumaa inimestele – 154 800,0.

Allikas: majandus.goodnews.ee

Reklaam