Sel aastal saavad riigilt teede remondi lisatuge 23 teed ja tänavat. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium toetab valdasid ja linnasid teede parandamisel, mida läbib transiitliiklus või on seotud ettevõtlusega. Juhtumipõhiselt saab investeeringutoetusi 21 omavalitust, kogumahus 7 miljonit eurot. Rahalist lisatuge saavad teiste seas kolm Ida-Virumaa omavalitsust – Jõhvi vald, Kohtla-Järve ja Sillamäe linn.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aasa sõnul on meie kohalikel omavalitsustel teelõike, mis suurema liiklussageduse tõttu vajavad enam tähelepanu. „Nende teede rekonstrueerimiseks võivad jääda omavalitsuste käed liiga lühikeseks. Vajadus lisarahastuseks on suur ning riigipoolne juhtumipõhine toetus on juba aastaid olnud üheks praktiliseks võimaluseks kohalike teede olukorra parandamiseks,“ ütles Aas.

Kohalikel omavalitsustel oli eelmise aasta lõpus võimalik esitada taotlus kohalike teede toetuse saamiseks kahel otstarbel: teedele, mida läbib transiitliiklus ja ettevõtlusega seotud teede olukorra parandamiseks. Hetkel on saadetud toetuse eraldamise otsuse kavand omavalitsustele tutvumiseks.

Transiitteede toetust on kavas jaotada ca 6,1 miljonit eurot. MKMi eelnõu kohaselt võiksid saada transiitteede rekonstrueerimiseks toetust Harku vald (Tutermaa tee), Jõhvi vald (Jaama tänav), Kohtla-Järve linn (Kalevi ja Uus-Tehase tänavad), Põlva vald (Partsi-Meemaste tee), Rakvere linn (Jaama puiestee), Sillamäe linn (Rumjantsevi tänav), Tallinna linn (Rannamõisa tee), Tartu linn (Puiestee tänav), Valga vald (Vahtra tänav), Viru-Nigula vald (Uus-Sadama tee) ning Võru linn (Pikk tänav).

Ettevõtlusega seotud teedele on kavas jaotada ca 900000 eurot. Ettevõtlusega seotud teede rekonstrueerimiseks saavad eelnõu järgi toetust Haapsalu linn (Väike-Tööstuse tänav), Jõelähtme vald (Saha tee), Jõgeva vald (Ringtee pikendus I ja Ringtee pikendus II teed), Kose vald (Kesk tänav), Lääne-Nigula vald (Nurme tänav), Paide linn (Väike-Aia tänav), Rakvere vald (Puiestee tänav), Saue vald (Tule tänav), Tapa vald (Ülesõidu tänav) ning Viljandi linn (Reinu tee).

Toetuse saamiseks on vajalik ka omavalitsuse enda panus, omafinantseeringu määr jääb sõltuvalt omavalitsuse põhitegevuse tulust elaniku kohta kuni 30 protsenti.

Taavi Audo, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi
avalike suhete osakonna nõunik

Reklaam