Uue Jõhvi põhikooli ehitus on jõudnud sümboolsesse punkti – saabunud kevade esimesel päeval toimus uue koolimaja sarikapidu. Rahvasuu ütleb: „Kui sa jõuad juba maja ehitada, siis jõuad ka korralikud sarikaliigud teha.” Jõhvi uue koolimaja ehitusel traditsiooniliselt sarikaliike ei tehtud, vaid kõlas lastelaul ja tseremooniat oli ilmestama tulnud ka haridusminister Liina Kersna.

Jõhvi põhikooli kodulehelt võib lugeda, et ajaloolisel sündmusel oli kohal haridus- ja teadusminister Liina Kersna, kes koos valla ja kooli juhtidega võtsid alla sarikapärja. Kuna uusehituselt on juba praegu selgelt näha, kuhu tuleb kooliaula, siis just selles kohas toimus esimene aktus. Nagu aktustel tavaks, kõlas nüüdki koolilaul, peeti päevakohaseid kõnesid ja tänati ehitusmehi. Sarikapeol laulis Grette Semenkova, keda klaveril saatis õpetaja Küllike Šapovalov. Sõna võtsid ka ehitusjuht Priit Vakmann ja arhitekt Lauri Eltermaa. Sarikapeo korraldamisele aitasid kaasa kaheksanda klassi õpilased Polina Rjabušenko, Kristo Kuzahmetov, Rudolf Rostin, Kusti Kilk, Kristjan-Marten Tõnurist, Andreas Sandvik, Lisett Pullerits, kes kuuluvad ühtlasi esimesse lendu, kes selles koolimajas lõpetab, ja üheksanda klassi õpilane Paul Pärt.

Jõhvi vallavalitsuseehitusprojektijuht Jevgeni Korniltsev kommenteeris nädalalehe Panorama palvel uue koolimaja ehituse käiku. «Sarikapidu sümboliseerib, et hoone kõige kõrgem punkt on valmis. Võime uhkustada majakarbi valmimisega – seinad-laed on valmis ja võib ehitustöödega edasi minna.”

Jõhvi põhikooli uue hoone ehitusega alustati eelmise aasta maikuus. Lähipäevadel lõpetatakse betoonitööd, järgnevad fassaaditööd ja akende panek. Hetkel on ehitajal lepinguline kohustus lõpetada töödega selle aasta septembris, aga uuendatud graafiku järgi uus kool peaks õpilasi vastu võtma 12. detsembril.

Koolihoone plaanipärast ehituskäiku takistasid mitmed asjaolud. Eelmise suve kuumus ja talvine lumerekord olid Korniltsevi sõnul eriliseks takistusteks. Näiteks pidid ehitajad talvel praktiliselt iga päev esmalt töökoha lumest puhastama ja alles siis sai ehitustegevusega edasi minna. COVIDi mõju uusehitusele praktiliselt ei olnud (mõni nädal olid osa töötajatest rivist väljas), pealegi sõlmiti ehitusleping juba pandeemia ajal.

Jõhvi põhikooli uus hoone on kindlasti ainulaadne hoone, seda mitte ainult Jõhvis, vaid kogu Ida-Virumaal. Valmis hoone jätab kindlasti erilise võimekuse mulje. Oma kujult sobib kolmnurkne hoone ideaalselt hariduslinnaku kompleksi. Tegemist on geomeetria põhikujudega – ümmargune gümnaasium, nelinurkne spordihoone (kool) ja kolmnurkne põhikool.

Uue koolihoone pindala on veidi üle 3900 m2 (selle hulka kuulub ka söökla ja kõik abiruumid). Tegemist on sisuliselt neljakorruselise hoonega, kus on kolm põhikorrust ja soklikorrus. Peale klassiruumide on uude koolimajja kavandatud ka atraktiivsed puhkealad. Valla ehitusprojektijuht Jevgeni Korniltsev rõhutab, et eesmärk on luua hubane koolimaja.

Jana Kuiv

Reklaam