Rahvusvahelise laste plakatikonkursi regionaalse vooru tulemused avalikustati 22. märtsil Põlevkivi muuseumis, kus toimus parimate osalejate austamine. Regionaalse vooru parimad tööd saadetakse finaalhindamisele, mis leiab aset USAs.

Konkursi teemad on igal aastal erinevad, kuid peamiseks mõtteks oli, on ja jääb „Rahu maailmas”. Nädalaleht Panoramale jagas konkursi korraldamise mõteid Kohtla-Järve LIONS klubi juhatuse liige Valerii Kiviselg.

Rahuteemaliste laste plakatite konkurss toimub juba 15 aastat järjest. Nii saavad lapsed kunstikeelega väljendada oma suhtumist rahuteemasse ja rahu säilitamisesse maailmas. Konkursi allteema oli „Meie kõik oleme omavahel seotud”. Konkurss toimus eelmise aasta septembris-oktoobris. Põhiliselt osalesidoma töödega Ahtme ja Kohtla-Järve kunstikoolide õpilased.

Konkursi tingimuste kohaselt on töödele määratud kindel mõõt, kindlasti plakat peab olema joonistatud maalitehnikas. Kahjuks muus tehnikas, näiteks aplikatsioonid jäid hindamisest välja, rääkis Valeri Kiviselg.

Veel arvas Kiviselg, et tänased ärevad sündmused kindlasti leiavad kajastamist järgmise aasta konkursi tingimustes ja töödes. Lapsed väga hästi tunnetavad kõike, mida kuulevad oma peredes, kooliklassis  ja meedia vahendusel. Meie lapsed suhtlevad Ukraina  sõjast põgenenud eakaaslastega.

LIONS klubi tunnetab oma vajadust osaleda regionaalse konkursi korraldamisel, nii toetatakse lapsi.

Parimate tööde autorid said mälestuseks diplomid ja maiustused. Veel jagati erinevaid kinkekaarte. Parima plakati autor sellel aastal on Kohtla-Järve kunstikooli õpilane Alisa Vernibum, tema juhendaja on Viktoria Krivoglazova. Hea on märkida, et eelmise aasta konkursil hinnati Alisa kunstitööd II koha preemiaga.  Alisa plakatil on kujutad inimeste käed nii, et moodustub südame kuju. Varrukatel näeme erinevate riikide lipud. Ja veel on plakatil rahu sümbol – rahutuvi. Noor kunstnik märkis Panoramale, et inimesed peavad lahendma konflikte rahumeelselt, maailmas ei tohi olla kohta sõjale.

Panorama

Foto Ilja Telnov

Reklaam